شکلات تلخ از عناصری تشکیل شده که می تونه مانند یه اکسیر واسه سلامتی شما به درد بخور باشه. خوردن شکلات و آب نبات در دوران کودکی می تونه آسیب جدی به دندانه های شیری بزنه. کاکائو که از دانه پر خاصیت کاکائو بدست میاد خواص زیادی واسه بدن داره.

فرق شکلات و کاکائو

میدونید شکلات و کاکائو چه فرقی دارن؟ خواص کاکائو واسه سلامتی بدن رو اینجا بخونین

تفاوتایی بین شکلات و کاکائو هست که خاصیت اونو تغییر میده. کاکائو از پردازش دانه کاکائو در دمای بالا به وجود میاد. در حالی که در روند تولید شکلات بیشتر آنتی اکسیدانهای شکلات از بین میره.

در طول روند تولید کره کاکائو و شکلای جور واجور شکلات با مارکهای جور واجور از روغنای گیاهی مصرف می شه. این روش جهت به دلیل کم هزینه بودن مورد استفاده بیشتر کارخانه های تولید شکلاته. محصول پایانی هم شامل اندازه بالایی قند با فروکتوز بالا و لسیتین سویاه که واسه سلامتی خطرناکه.

لسیتین سویا چیه ؟

مطلب پیشنهادی :   راهنمای تغذیه سالمندان و بیماران

لسیتین سویا ماده ایه که در تولید شکلات استفاده میشن. لسیتین سویا که از سویای اصلاح شده ژنتیکی به دست میاد خطر دچار شدن به سرطان پستون رو در زنان بالغ زیاد می کنه.

ترکیب فایناستاین اثرات منفی در تولید مثل و باروری داره که در لسیتین سویا هست. اینطوری ماده تشکیل دهنده شکلات اختلالاتی در سلامتی شما بوجود میاره که جبران پذیر نیس.

امتیازات کاکائو خام

کاکائو خالص شامل آنتی اکسیدان زیادیه حتی بیشتر از زغال اخته و هر میوه دیگه که فکرش رو بکنین. مواد معدنی خیلی از جمله مس، منگنز، کلسیم، پتاسیم،  روی و هم اینکه فلاونوئید که ضد سرطانه در کاکائو هست.

کاکائو چهار برابر شکلات آنتی اکسیدان داره و این یه مزیت بسیار سودمنده.

از جمله فایده های درمانی کاکائو عبارتند از :

  • پیشگیری از سرطان
  • بالا بردن کیفیت حافظه
  • افزایش کیفیت اخلاق
  • کاهش دچار شدن به بیماریای قلبی عروقی و سکته مغزی
  • مراقبت از سیستم عصبی
  • کاهش فشار خون

مطلب پیشنهادی :   دارو اتانرسپت Etanercept + موارد مصرف و مشکلات اون

ساخت شکلات از کاکائو تلخ

همه شکلاتای موجود در بازار واسه سلامتی به درد بخور نیستن. روند تولید و اضافه کردن مواد جور واجور به کاکائو دلیل پایین اومدن کیفیت و اندازه سلامت کاکائو می شه.

شما می تونین در خونه با این سه ماده یک شکلات سالم و مقوی درست کنین.

  • ۱/۲ فنجون پودر کاکائو
  • ۱/۲ فنجون روغن نارگیل
  • ۴-۶ قاشق غذاخوری عسل خام

روش درست کردن شکلات:

همه مواد رو باهم تو یه کاسه متوسط بریزین و مخلوط کنین. عسل جهت شیرین تر شدن استفاده می شه و می تونین به جای روغن نارگیل از کره کاکائو یا خامه استفاده کنین. بعد از مخلوط کردن مواد درون قالب ریخته و واسه یه ساعت در فریزر بذارین.

این شکلات از کاکائو خالص تشکیل شده و همه خواص دانه کاکائو رو داراه.

.

منبع : gahar.ir