شاید وقتی که می خواین غذایی با خاصیتای به درد بخور واسه سلامتی و زیبایی انتخاب کنین اول زنجبیل به ذهن تون نرسه اما باید بدونین که مصرف زنجبیل فواید بسیار زیادی واسه سلامتی و زیبایی داره که در این مطلب از ابرتازها به چند نمونه از اونا اشاره شده.

زنجبیل ٬ مصرف زنجبیل

از بین برنده لکه ها

به “جینجرول” آنتی اکسیدان قوی موجود در زنجبیل اجازه بدین که بر علیه لکه ها، جای زخما و لکه های پیری مقابله کنه. مقداری زنجبیل رو رنده کنین و با یخ خرد شده ترکیب کنین و یه بار در هفته استفاده کنین.

آرامش التهاب پوست

زنجبیل یه ضد التهاب به طور کامل طبیعیه و گردش خون رو تقویت می کنه. کسائی که مریضی پوستی اگزما دارن چند قطره از روغن لازم زنجبیل رو به بطری روغن (مثل روغن زیتون) اضافه کنن بسیار آرامبخشه.

مقابله با شوره سر

شامپوهای شیمیایی رو از یاد ببرین و از زنجبیل استفاده کنین چون خاصیت ضدعفونی کننده داره و با قارچایی که باعث شوره سر می شن مقابله می کنه. کمی زنجبیل رنده کنین و در بطری آب بریزین و مستقیما به کف سر بزنین.

لایه برداری

خیلی راحت می تونین اسکراب صورت و بدن خود رو در خونه بسازین. بافت ریگ مانند زنجبیل بهترین راه واسه نابود کردن سلولای مرده س. زنجبیل رو با عسل ترکیب کنین و به پوست بمالید.

مصرف زنجبیل ٬ زنجبیل و خواص اون

به درد بخور واسه رشد موها

زنجبیل به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان و روغن فرار یکی از مواد تشکیل دهنده اصلی اجناس آرایشی موه. از زنجبیل در اسپری ضد شوره هم استفاده می شه. زنجبیل جریان خون رو در فولیکولای مو تقویت می کنه و رشد موها رو بیشتر می کنه.

درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا

سرماخوردگی بعضی وقتا آدم رو از پا میندازه و از اونجایی که هیچ راه فراری واسه ویروس سرماخوردگی نیس، زنجبیل می تونه کارساز باشه. زنجبیل یه ضد احتقان طبیعیه. هنگام سرماخوردگی هیچ چیزی آروم بخش تر از نوشیدن یه فنجون چای زنجبیل داغ زیر پتوی گرم نیس. زنجبیل رو در آب داغ رنده کنین و مقداری آب لیمو و عسل اضافه کنین.

آنتی هیستامین طبیعی

زنجبیل واسه کسائی که مشکل آلرژی دارن می تونه جانشین بعضی از داروهای پزشکی باشه. روزانه چند فنجون چای زنجبیل می تونه عطسها و زکامای حساسیتی رو درمان کنه.

واسه همیشه جوون

براساس آزمایشاتی که روی حیوانات انجام شده به این نتیجه رسیدن که زنجبیل می تونه از نابودی کارکرد مغز در اثر بالا رفتن سن جلوگیری کرده و مانع از مریضی فراموشی می شه. از فواید دیگه زنجبیل در این مورد تقویت مهارتای حافظه در زنان مسنه.

آرامش درد عضلات

اگه در عضلات احساس درد می کنین یا دیشب بد خوابیده اید کمی روغن لازم زنجبیل در وان حموم بریزین. یا این که زنجبیل آسیاب شده رو گرم کنین و روی قسمتای آسیب دیده بمالید. خوردن چای زنجبیل در شروع دوره قاعدگی هم دردهای عضلانی و بدن درد رو کم می کنه.

درمان تهوع

واسه درمان هر نوع تهوع باید از زنجبیل استفاده کنین. زنجبیل شدت و تکرار استفراغ رو کم می کنه و بهترین درمان طبیعی واسه حالت تهوع است.

منبع: bedunim.ir

.

منبع : abartazeha.com