میدونید چربی عامل چاقیه یا قند؟

یه فوق تخصص گوارش و کبد نقش قند رو در چاق شدن آدم پر رنگ تر از چربی دونست و روند زیاد شدن وزن به وسیله قند رو توضیح داد.

میدونید چربی عامل چاقیه یا قند؟

چربی عامل چاقیه یا قند؟

سید مؤید علویان در جواب به این سوال که چربی عامل چاقیه یا قند گفت: هرچند متهم اصلی تو ذهن مردم در این ماجرا مصرف مواد چربه، اما باید دونست که چربی مقصر اصلی نیس.

: رژیمای غذایی غنی از نظر قندها به صورت مخفیانه چربی ذخیره کرده و دور کمر رو زیاد کرده و باعث گسترش چاقی می شه.

این فوق تخصص دستگاه گوارش و کبد ۱۲ قدم که موجب چاقی می شه رو این جور توضیح داد که: در قدم اول آدم به غذایی فکر می کنه که شامل قنده، بعد انسولین ترشح در بدن ترشح می شه و بعد انسولین به بدن میگه که اسیدهای چرب رو ذخیره کنه و مانع آزادسازی انرژی اونا می شه.

: بعد آدم احساس گرسنگی و خوردن رو شروع می کنه در نتیجه انسولین بیشتری ترشح می شه و قندهای هضم شده به صورت گلوکز وارد جریان خون می شن و سطح قند خون زیاد می شه.

علویان گفت: در ادامه انسولین بیشتری ترشح می شه و چربی غذای خورده شده به صورت تری گلیسرید در سلولای چرب می مونه و این جوری سلولهای چرب چرب تر می شن و آدم هم چاق تر می شه.

این فوق تخصص دستگاه گوارش و کبد در مورد چربیا گفت: مصرف چربیای خوب مانند اسیدهای چرب اشباع نشده در روغن زیتون و آجیل می تونه چربیای اشباع شده گوشتا یا در بعضی غذاها رو نابود کنه.

ایشون گفت: منابع دیگه چربیای خوب مانند اسید اسیدهای چرب ماهی و روغن اون، بدن رو در برابر چربیای مضر مراقبت می کنه.

علویان اضافه کرد: در موارد علاقه زیاد به شکلات و کاکائو از شکلاتای با درصد کاکائو بالا و شکر کم انتخاب کنین چون که علاوه بر نداشتن قند، به دلیل داشتن آنتی اکسیدان در حفظ تندرستی بدن موثره./ فارس نیوز

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه