میدونید چه ماده خوراکی جانشین گوشت قرمز هستش ؟

دبیر انجمن تغذیه شهر با بیان اینکه خوردن غذاهای شامل کلسترول مانند تخم مرغ موجب بالا رفتن کلسترول خون نمی شه به مردم پیشنهاد کرد تخم مرغ رو به عنوان پروتئین جانشین گوشت قرمز کنن.
دکتر سهیل سریزدی اضافه کرد: کلسترول موجود در غذاها پس از ورود به بدن اول تبدیل به اسیدهای چرب شده و فقط بخشی از این اسیدهای چرب دوباره تبدیل به کلسترول می شه.
به گفته این مشاور تغذیه، این باور عمومی که هرچه کلسترول یه غذا بیشتر باشه به همون نسبت هم کلسترول خون زیاد می شه، یه باور غلطه و پس احتمال خطر بیماریهای قلبی به دنبال مصرف زیادتر از اندازه تخم مرغ هیچ فرقی با خطر به وجود اومده به وسیله مصرف بقیه پروتئینهای چرب حیوونی مانند گوشت قرمز نداره.
سریزدی اضافه کرد: اگه فردی بخواد مانع از افزایش کلسترول خون خود شه لازمه هم مصرف تخم مرغ و هم گوشت قرمز و غذاهای چرب و سرخ کردنی رو کم کنه و به خاطر همین محدود کردن مصرف تخم مرغ در شرایطی که فرد چلوکباب و کره و غذاهای شامل گوشت قرمز رو آزادانه مصرف می کنه، هیچ ارزشی نداره.
این استاد دانشگاه با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه و گران بودن گوشت قرمز به مردم پیشنهاد کرد که تخم مرغ رو به عنوان پروتئین جانشین گوشت قرمز به اندازه دلخواه مصرف کنن و بدونن خطر مصرف زیاد از حد تخم مرغ چیزی بیشتر از گوشت قرمز نیس هرچند که بیماران قلبی و افراد در خطر باید براساس گفته دکتر معالج خود با این قضیه برخورد کنن.
دبیر انجمن تغذیه شهر، مصرف همزمان سبزیجات در کنار تخم مرغ رو یه راه حل مناسب واسه کم کردن آثار سوء این پروتئین خوشمزه دونست و گفت: به کار گیری فیبر در کنار تخم مرغ مانند جفت و جور کوکو سبزی به جای خاگینه می تونه اثرات منفی حاصل از چربیهای اشباع شده رو تا حد زیادی کم کنه.

منبع :