میدونید کرهٔ بدن چیه؟

درسته که امروزه کرهٔ بدن به صورت گسترده استفاده نمی شه، اما محبوبیتش رو واقعاً سریع به دست آورد. این نوع مرطوب کننده، که از مواد طبیعی ساخته و تأثیرش طی نسلا بررسی شده، از لوسیونا خیلی کاربردی تره.

فرق کرهٔ بدن با لوسیونای عادی در اینه که خیلی غلیظ تر از اوناس. این محصول شامل مواد نگهدارندهٔ مصنوعی و آب کمتریه. کرهٔ بدن معمولاً ترکیبی از مواد طبیعی غلیظی مثل عسله؛ و بیشتر با بوهای جور واجور آمیخته شده تا واسه شما دلپذیر باشن.

هم اینکه کرهٔ بدن به پوست فوق خشک کمک می کنه تا دوباره رطوبتش رو بدست بیاره.

هم اینکه این محصول آرایشی بهداشتی از دید مالی هم واسه شما سود رسون است. چون که شما به کرهٔ بدن کمتری احتیاج دارین تا دقیقاً همون تأثیری که با به کار گیری لوسیون نسیبتان می شد بگیرین، پس مدت بیشتری براتون موندگار هستش.

در نظر گرفته شده تا کرهٔ بدن خیلی از لوسیونا بهتر باشه. از اونجایی که غلظت بیشتری داره، تبدیل به کنسانتره ای از شکلای جور واجور ویتامین ها و عناصر مرطوب کننده شده، پس اونطور که باید، پوستتون رو تغذیه می کنه. در کنار این، وقتی که ازش استفاده می کنین پوستتون چرب نخواد موند.

حتی می تونین اونو در دوران بارداریتان هم استفاده کنین، چون که کرهٔ بدن علائم کشیدگی پوست رو کم می کنه.

با وجود تموم امتیازات رو کرهٔ بدن، این نوع محصول ممکنه به کار همه نیاد. کرهٔ بدن پر از مواد تشکیل دهندهٔ مختلفه که ممکنه به یکی از اونا حساسیت داشته باشین. اگه می خواین ازش استفاده کنین، و دوست دارین پس از به کار بردنش کل تنتون قرمز نشه، بهتره اول ناحیهٔ کوچیکی از پوستتون رو با اون چرب کرده و تستش کنین.

کرهٔ بدن پایه های مختلفی داره. مثلاً ممکنه براساسٔ کرهٔ کاکائو باشه، که پوستتون رو با آنتی اکسیدان ها و چندین ویتامین تغذیه می کنه. یا اگه براساسٔ میوه های درخت روغن قلم باشه، از پوستتون در برابر اشعه های ماورا بنفش مراقبت می کنه.
خوبه بدونین که شما خودتون هم می تونین تجربه کرده و این مرطوب کننده رو بسازین تا اثر مورد نظرتون رو براتون جفت و جور کنه|سرخاب سفیداب|

منبع : ایران مطلب

منبع :