میدونید کیوی از سرماخوردگی پیشگیری می کنه؟

این درخواست یه دکتر عمومیه که پیشنهاد کردن واسه جلوگیری از سرماخوردگی نیاز به بالا بردن ایمنی بدن دارین. کیوی و سیر، می تونن در بالا بردن مقاومت بدن در برابر سرماخوردگی، بسیار نقش آفرین باشه.

اسفندیاری هم اینکه مصرف لیموشیرین، شلغم و لبو رو هم به افراد پیشنهاد کرد.

این دکتر عمومی بعد با بیان اینکه خوردن غذاهای گرم در روزای سرد سال به خاطر کم شدن اندازه دچار شدن به سرماخوردگی اهمیت زیادی داره،  از خونواده ها خواست تا  غذاهایی مثل شکلای جور واجور آشا رو در برنامه غذایی این روزای خود جا بدن.

اسفندیاری غذاهای شامل فلفل و اودیه ها رو محرک دونست و  به کار گیری اونا رو به افراد سرماخورده پیشنهاد نکرد.

این دکتر عمومی در ادامه فاصله گرفتن از آدمایی که دچار سرماخوردگی شدن رو به خاطر جلوگیری از ابتلای بقیه افراد مهم دونست و اضافه کرد: ماسک زدن، دوری از دست دادن و روبوسی کردن با افراد سرماخورده، رعایت فاصله و… در پیشگیری از دچار شدن به سرماخوردگی پیشنهاد می شه.

ایشون تاکید کرد: با هر عطسه فرد مریض هزاران ویروس در هوای دور و بر پخش می شه که خود می تونه باعث ابتلای دیگه آدما به سرماخوردگی شه.

اسفندیاری کودکان، زنان باردار، افراد سن بالا و افراد با بیماریای مشکل در سیستم ایمنی رو  جزو افراد پرخطر دونست و ادامه داد: این افراد باید حتما واکسن آنفلوآنزا بزنن.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اسفندیاری گفت: واکسن آنفلوآنزا افراد رو در برابر همه بیماریا واکسینه نمی کنه و ممکنه با اومدن یه ویروس جدید فرد مریض شه، پس باید آدمایی هم که واکسن آنفلوآنزا زده ان مراقب خود باشن و از نزدیک شدن به افراد مریض دوری کنن.

http://khabarpu.com/k.php?u=2KjYsdin24wg2b7bjNi02q/bjNix24wg2KfYsiDYs9ix2YXYp9iu2YjYsdiv2q/bjCDaqduM2YjbjCDYqNiu2YjYsduM2K8=_ZWdodGVzYWRvbmxpbmUuY29tL2ZhL3RpbnkvbmV3cy0xNjEwNTQ=_2KfZgtiq2LXYp9ivINii2YbZhNin24zZhg==

منبع :