می دونستین کدوم یکی از میوه ها هیچ عطری ندارن؟

تغذیه

خیلی از غذاها و کالاهایی که به نظر ما عادی میان گذشته جالبی دارن که ازشون بی خبریم. به عنوان مثالیا کدوم میوه زیر آب پرورش داده میشه؟ شما کاربرای عزیز رو با مراحل پرورش بعضی از غذاها و چیزای جالبی که درباره اونا نمی دونستید آشنا میکنه.

خرما

می دونستین که خرما هیچ عطر و بویی نداره؟ واسه همینه که اونا رو جدا نگهداری میکنن چون میوه های خشک معمولا بوها رو خیلی سریع به خود جذب میکنن. خرما روی درخت خرما رشد میکنه که طول اونا از ۱۵ تا ۲۵ متر هم میرسه. هر یک درخت به اندازه ۱۰۰ کیلوگرم خرما می ده.

انجیر

درخت انجیر با زنبور انجیر کار می کنه که مرحله لاروی خود رو داخل انجیر می ذارن. زنبورهای نر بال ندارن و داخل انجیز زندگی می کنن تا می میرن. پس هر انجیر شامل بقایای زنبورهاست. باحال تر از همه این که آنزیم خاصی در انجیر هست که این حشرات رو به پروتئین تبدیل می کنه و هیچ تاثیری در طعم انجیر نمی ذاره.

کرنبری

کرنبریا در مناطق باتلاقی کشت و زرع می شن. سلولای هوای کوچیکی داخل این میوه ها هست که باعث می شه بعد از رسیده شدن به سطح آب بیان. کشاورزان هنگام برداشت کرنبریا از ماشینای برداشت استفاده می کنن که به آب ضربه می زنه تا میوه ها به سطح آب بیان. بعد با تور مخصوصی اونا رو جمع آوری می کنن.

زردچوبه

زردچوبه خشک مریضی فراموشی رو درمان می کنه. واسه همینه که در هندوستان تنها ۵ درصد از مردم بالای ۶۰ سال گرفتار به مریضی فراموشی هستن. در حالی که در کشورای دیگه درصد بیماران فراموشی بیشتره.

میخک

این ادویه معروف از غنچه خشک درخت میخک به دست میاد. میخک طعم سوخته و عطری قوی داره. تندی این گیاه در ساقه و عطر اون در قسمت غنچه اون هستش.

خردل

خردل یه ضدعفونی کننده بسیار قویه و تراوشات ریشه این گیاه شامل سولفوره که باعث می شه جانوران و آفات از اون فرار کنن.

.

منبع : pezeshk.us